Wycieczki szkolne i studenckie po Grecji śladami mitów greckich

PROGRAM RAMOWY:

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski przejazd w kierunku Serbii – zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – wczesnym rankiem przejazd do Grecji. Po przekroczeniu granicy możliwość odwiedzenia Thessalonik – Biała Wieża, Plac Aristotelesa – (jeżeli czas przejazdu na to pozwoli). Zakwaterowanie w hotelu na riwierze olimpijskiej, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do miejscowości Litochoro – górskie miasteczko u podnóża mitycznego masywu górskiego „Olimp” – spacer wąwozem w Olimpijskim Parku Narodowym. Następie przejazd do Kalambaki – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” (zwanych Meteorami), malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach w górach Parnasu, poświęcone Bogu Apollinowi. Następnie przejazd do Aten, w godzinach wieczornych – zakwaterowanie w hotelu w Nea Makrii nieopodal Maratonu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Po zwiedzeniu objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro. Czas wolny na Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy. Po zwiedzeni przejazd do hotelu na Peloponezie do miejscowości Tolo. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim, oddzielającego Peloponez od lądu przekopanego w 1894 roku w pobliżu mitycznego króla Syzyfa na Akrokoryncie oraz najstarszej części Koryntu ze świątynią Boga Apolla. Kolacja, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd do Epidavros – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium Boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Galatas – przeprawa na przepiękną wyspę zatoki sarońskiej – Poros. Spacer przez urokliwe zakątki wyspy, nad którą góruje świątynia poświęcona Bogu Posejdonowi, w której utworzono pierwszy port Grecji po odzyskaniu niepodległości. Powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta.

DZIEŃ 7 – Po śniadaniu przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona – jednej z najstarszych cywilizacji świata jaką jest cywilizacja mykeńska. Następnie przejazd do Patry, zaokrętowanie na prom o godz. 16.00 i rejs w kierunku Italii – Ancony. Nocleg na statku.

DZIEŃ 8 – przypłynięcie do Ancony o godź. 14.00. Po wyokrętowaniu przejazd przez Austrię, Czechy kierunku Polski.

DZIEŃ 9 – powrót do Polski – zakończenie imprezy.

Jezioro Zegrzyńskie - wypoczynek blisko Warszawy - wynajem łodzi motorowych Zegrze! Wypożyczalnia, wynajem skuterów wodnych Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610

ŚWIADCZENIA:

  • 5 noclegów w Grecji
  • 1 nocleg w Serbii
  • 6 śniadań oraz 6 obiadokolacji
  • rejs statkiem Grecja – Włochy – na statku siedzenia lotnicze ATS
  • opieka pilota po calej trasie
  • komfortowy autokar (2 kierowców)
  • 1 opiekun na grupę 15 osób młodzieży

Terminy ustalamy na życzenie klienta.

UWAGA:

Cena jest zależna od terminu oraz ilości osób czy grup. Przy każdej grupie na 15 płacących uczestników młodzieży dajemy 1 opiekuna bez dodatkowych opłat.
Podczas rezerwacji więcej niż jednej grupy zapewniamy opiekę polskojęzycznego rezydenta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

UWAGA:

  • koszt biletów wstępów młodzież do 18 roku życia nie płaci z wyjątkiem klasztorów w Meteorach – 2 euro. Osoby powyżej 18 roku życia płacą 56 euro.
  • Koszt wieczoru greckiego w Tolo – 18 €.
  • posiłek na statku – 15 euro

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZENIA ZMIAN W PROGRAMIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA SYTUACJI OD ORGANIZATORA NIEZALEŻNYCH. SZCZEGÓŁY USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z KIEROWNIKIEM GRUPY!

„Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl