Wycieczka objazdowa po Grecji śladami Apostoła Pawła

PROGRAM RAMOWY:

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

DZIEŃ 1 – Wyjazd z Polski, przejazd do Czech – kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – Wyjazd wczesnym rankiem w kierunku Wenecji – zaokrętowanie się na statek o godz. 13.00 – rejs w kierunku Grecji. Nocleg na statku.

DZIEŃ 3 – Przypłynięcie do Igoumenitsy o godz. 14.00 – przejazd do Kalambaki położonej u podnóża „wiszących klasztorów” – Meteorów. Kolacja oraz nocleg w hotelu.
meteory

Meteory

DZIEŃ 4 – Po śniadaniu zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Msza św. Po mszy przejazd do miejscowości Vergina – zwiedzanie najsłynniejszych i najbogatszych greckich grobowców. Po zwiedzeniu przejazd do miasta Veria – spacer po mieście, w którym przebywał św. Paweł. Następnie przejazd na nocleg w okolice Olimpu.

DZIEŃ 5 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości związanej z podróżami Apostola Pawla – Filipi – zwiedzenie terenów archeologicznych związanych ze św. Pawłem. Po zwiedzeniu powrót do hotelu pod Olimp. Po drodze postój w Thessalonikach – odwiedzenie Kościoła Agia Sofia oraz placu Aristotelesa. Kolacja, nocleg.
Digital StillCamera
Saloniki – Agia Sofia

DZIEŃ 6 – Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych – najstarszej wyroczni świata starożytnego. Przejazd do Nea Makri, miejscowości położonej o 30 km od Aten, nad brzegami Morza Egejskiego. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad samym morzem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu – miejsca przemówień Apostoła Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Powrót do Nea Makri po zachodzie słońca. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Zwiedzanie Starego Koryntu – miejsca związanego z Apostołem Pawłem. Msza święta. Następnie przejazd do Epidavros, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Kolacja nocleg w Tolo.

Jezioro Zegrzyńskie - wypoczynek blisko Warszawy - wynajem łodzi motorowych Zegrze! Wypożyczalnia, wynajem skuterów wodnych Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610

DZIEŃ 9 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Mistry – jedno z najważniejszych miejsc cesarstwa bizantyjskiego, w których przebywali ostatni cesarze państwa autokratycznego. W programie Kościół Agia Sofia. Pałac Despotów, brama nafpliońska, Mitropolis. Po zwiedzeniu krótki postój w Sparcie – pomnik Leonidasa. Powrót do hotelu – kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod niewoli tureckiej. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką św. Andrzeja) – zaokrętowanie o godz. 17.00 na prom i rejs w kierunku Italii.

DZIEŃ 11 – Przypłynięcie o godz. 14.00 do portu w Ancony. Następnie przejazd do Lorreto – Msza święta w kaplicy bazyliki. Kolacja, nocleg w Loretto.

DZIEŃ 12 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech – nocleg w Czechach.

DZIEŃ 13 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie imprezy.

Terminy imprezy: Terminy ustalamy na życzenie klienta

UWAGA:

Cena jest zależna od terminu oraz ilości osób czy grup. Przy każdej grupie na 15 płacących uczestników młodzieży dajemy 1 opiekuna bez dodatkowych opłat.
Podczas rezerwacji więcej niż jednej grupy zapewniamy opiekę polskojęzycznego rezydenta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

CENA OBEJMUJE ŚWIADCZENIA:

  • 7 noclegów w Grecji, 1 nocleg w Italii, 2 noclegi w Czechach
  • 9 śniadań i 10 obiadokolacji
  • opiekę pilota przewodnika przez cały czas trwania imprezy
  • bilety promowe Grecja – Włochy – Grecja (na statku kabiny AB4)
  • opłatę za autokar na promie
  • komfortowy autokar na calej trasie

Cena za powyższe świadczenia:

UWAGA:

  • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne należy przewidzieć ok. 62 € na terenie Grecji.
  • Wieczór grecki – 25 Euro
  • Cena nie obejmuje wyżywienia na promie.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZENIA ZMIAN W PROGRAMIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA SYTUACJI OD ORGANIZATORA NIEZALEŻNYCH. SZCZEGÓŁY USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z KIEROWNIKIEM GRUPY !

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

Terminy ustalamy na życzenie klienta.

„Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl