Wycieczka objazdowa po Grecji Peloponez z wyspami

PROGRAM RAMOWY:

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

Od starożytności do wspaniałych klasztorów Peloponezu nazywanych Świętą Górą Athos południowej Grecji.

Oferta jest przygotowana tak, abyście mogli zobaczyć najpiękniejsze miejsca południowej Grecji w szczególności Peloponezu oraz wysp jońskich i zatoki sarońskiej. Na Peloponez możemy dotrzeć drogą powietrzną (lotnisko w Atenach – Eleuveros Venizelos, lotnisko w Kalamacie lub w Patras albo na Zakinthos), drogą lądową przez Bałkany albo drogą morską – promem z Włoch z takich portów jak Wenecja, Ancona, Bari lub Brindisi.

envasadora automatica

Somos fabricantes de equipos de envasado para productos sólidos y líquidos. Diseñamos y fabricamos líneas de envasado automáticas para aumentar la eficiencia de los procesos de producción: acortar el tiempo de envasado, aumentar la seguridad y reducir los costos de producción.

Szambo betonowe Głogów, Jelenia Góra, Legnica, Oleśnica

Program dostosujemy względem Państwa potrzeb lub waszych klientów. Znajomość przez nas królestwa Pelopsa (miejsc zarówno historycznych jak i atrakcyjnych turystycznie, posiadamy bardzo dobrą bazę hotelową o standardzie od 3* do 5* na Peloponezie oraz całej Grecji), pozwoli nam zapewnić profesjonalną obsługę Państwa grup. Nasze programy są elastyczne, dlatego możemy dostosować je do każdego klienta.

Dzień 1

Przylot do ATEN – zwiedzanie stolicy Grecji. Program zwiedzania zaczynamy od AKROPOLU ateńskiego a na nim świątynie Ateny Partenos, Erechtejon z najpiękniejszymi kolumnami – Kariatydy, świątynia Ateny Nike, Propyleje, Teatr Dionizosa, Odeon Herodota Attykusa. Po zejściu ze Świętej Skały przejście świętą drogą pomiędzy Areopagiem, Agorą Ateńską i Forum Romanum do placu katedralnego gdzie spędzimy czas wolny spacerując po Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy wśród tętniących życiem uliczek z różnymi sklepikami i tawernami. Po zwiedzeniu objazd Aten a w nim najbardziej reprezentacyjne miejsca stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro, Aleja Akademii.

grecja-ateny

Ateny

Następnie przejazd na Peloponez do miejscowości Tolo. Obiadokolacja, nocleg.

TOLO – dawna rybacka wioska nad Morzem Egejskim w Zatoce Argolidzkiej, obecnie bardzo popularny kurort, odwiedzany przez licznych turystów zagranicznych jak i samych Greków. Tolo nie jest dużą miejscowością, jednakże ma wszystko, co potrzebne jest do pełnego wypoczynku, może poszczycić się pięknymi, piaszczystymi plażami, czystym morzem, licznymi tawernami z tradycyjną grecką kuchnią, oraz nowoczesnymi pubami z widokiem na zatokę. Jest świetnym punktem wypadowym do poznania i odwiedzenia najważniejszych zabytków starożytności, oraz miejsc rzadko opisywanych w przewodnikach a mających niezwykłą historię i urok.

Jezioro Zegrzyńskie - wypoczynek blisko Warszawy - wynajem łodzi motorowych Zegrze! Wynajem, wypożyczalnia łodzi i motorówek Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610

Dzień 2

Wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Kilini – przeprawa promem na wyspę Zakinthos. Po odwiedzeniu najsłynniejszej plaży Wraku i czasie wolnym w mieście Zante, powrót do portu Kilini na Peloponezie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Digital StillCamera

plaża Wraku – Zakinthos

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do OLIMPII – zwiedzanie jednego z najważniejszych miejsc starożytnej Grecji, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, w którym od 776 roku przez prawie 1000 lat odbywały się igrzyska olimpijskie. Pod wzgórzem Kronosa odwiedzimy Święty Gaj Altisa, w którym znajduje się Świątynia Zeusa, Świątynia Hery oraz Świątynia Rei – matki Bogów. Zobaczymy także pracownię Fidiasza, Stadion Olimpijski, Tolos, Bouleterion – sala obrad oraz miejsce, z którego do dnia dzisiejszego pobierany jest Święty Ogień płonący nad każdymi igrzyskami.

Po zwiedzeniu przejazd do Mistry (zabytek UNESCO). MISTRA inaczej miasto zakochanych, położona na wzgórzu z górującym frankońskim zamkiem Villehardouina, była jedną z trzech obok Monemvasii i Mani głównych twierdz Lakonii. Spacer zaczynamy od Górnego Miasta, następnie schodząc w dół przechodzimy obok kościoła Agia Sofia, Kościółka Św. Mikołaja, Pałacu Despotów do bramy nafplińskiej. Po przejściu na Dolne Miasto odwiedzimy najstarszą świątynię w Mistrze – Katedrę Mitropolis.
Po zwiedzeniu przejazd do ojczyzny Leonidasa – Sparty. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w Tolo.

Dzień 4

Po śniadaniu fakultatywny rejs po wyspach sarońskich: HYDRA, SPETSES oraz MONEMVASIA, w zależności od rejsu (koszt rejsu 34 euro, wypłynięcie o 8 rano, powrót ok.18.30). Osoby, które nie zdecydują się na rejs mają do dyspozycji piękną plażę w Tolo.

W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego – koszt to 25 euro z winem i przysmakami greckimi.

Dzień 5

Po śniadaniu odwiedzenie pięknie położonych klasztorów w Górach Arkadii – GÓRA ATHOS południowej Grecji (znajduje się 20 klasztorów) – zwiedzenie klasztoru Filosofu w wąwozie Lusios, z widokiem na przepięknie położony klasztor Św. Jana Prodromos. Istnieje możliwość przejścia
wąwozem Lusios do Klasztoru Prodromos, trasa piesza ok 4 godzin. Dla osób, które nie zdecydują się na pieszą wędrówkę, przejazd do uroczej, zbudowanej z kamienia wioski, położonej w górach Arkadii – Dimitsana. Powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja, nocleg.

Digital StillCamera

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie EPIDAUROS – kolejny zabytek UNESCO. Odwiedzimy sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką, stadion epidauryjski, gimnazjon, tolos. Odwiedzimy również Muzeum Archeologiczne, w którym zobaczymy narzędzia chirurgiczne, starożytne tablice marmurowe z zapisanymi diagnozami chorób oraz posąg samego Asklepiosa – inaczej Eskulapa.

Po odwiedzeniu przejazd na wyspę POROS, na której powstał pierwszy port wolnej Grecji po 1830 roku. Spacer pośród typowo greckiej zabudowy z biało – niebieskimi domami, wśród wąskich i krętych uliczek (więcej opisu na Wyspy Sarońskie). Obiadokolacja i nocleg w Tolo.

Wieczorem fakultatywny wyjazd do pierwszej stolicy nowożytnej Grecji – NAFPLIO. Spacer po przepięknych uliczkach z wenecką zabudową, pełnych tawern, kawiarenek i niezwykle oryginalnych sklepików. Nad miastem góruje wenecka twierdza Palamidisa, a na morzu twierdza Bourtzi.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie MYKEN – odwiedzenie starożytnego królestwa Agamemnona z epoki mykeńskiej, które w większości zostało odkryte przez Henryka Schlieman-na w II połowie XIX wieku n.e. Podczas zwiedzania odwiedzimy Muzeum Archeologiczne, Lwią Bramę, Grób rodzinny Arteuszy – Grób Agamemnona, grobowiec Ajgistosa i Klitajmestry.

Po zwiedzeniu przejazd do KORYNTU – odwiedzenie miejsca związanego z Apostołem Pawłem, który założył wspólnotę chrześcijańską w I w. n.e. a zarazem miasta będącego najważniejszym punktem szlaku handlowego w VI w. p.n.e. Zobaczymy świątynię Boga Apolla z IV w. p.n.e., Agorę Koryncką oraz Muzeum Archeologiczne. Po zwiedzeniu przejedziemy na Kanał Koryncki, który został przekopany 1894 roku. Kanał łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim.

Istnieje możliwość rejsu przez Kanał Koryncki – rejs trwa 2 godziny, koszt około 25 euro.

Powrót do hotelu w Tolo, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Atenach – zakończenie imprezy.

  • Program po Peloponezie możemy wzbogacić o takie miejscowości jak: Nemea, Jaskinie Dirou, Methoni i Koroni – nazywane „Oczy Wenecji”, Kalavrita i klasztor Mega Spileo, Pylos, Gytheion.
  • Program możemy rozszerzyć o dodatkowe dni lub go skrócić.

ŚWIADCZENIA:

  • 7 noclegów na Peloponezie
  • 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji
  • Autokar na cały pobyt imprezy

UWAGA:

Koszt biletów i przewodników miejscowych na całej trasie wynoszą około 70 €. Młodzież do 18 roku życia i studenci za bilety wstępów i przewodników płacą 25 euro. Seniorzy powyżej 65 roku życia 45 euro.
Koszt wieczoru greckiego wynosi 25 €. W cenie jest bogaty program artystyczny z pokazem regionalnych tańców połączony winem i smakołykami greckimi.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie. Terminy ustalamy na życzenie klienta

„Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl