Grecja śladami św. Apostoła Pawła termin 5-15.06.2015

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc starożytnej Grecji naznaczonej historią, przemawiającą do każdego swoim dostojeństwem, pięknem i ogromną spuścizną przeszłości, pełne mitów i tajemnic. Należy pamiętać, że Grecja to nie tylko starożytność. To również kraj o głębokiej, sięgającej początków naszej ery tradycji chrześcijańskiej. To kraj, który odwiedził jako pierwszy podczas swej podróży do Europy Apostoł Paweł . Proponujemy Państwu podróż szlakiem świętego Pawła, aby przeżyć jeden z najciekawszych epizodów historii Grecji i Europy z początków chrześcijaństwa.

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

Program:

DZIEŃ 1 – 5.06.2015 – Wyjazd z Polski o godz. 5:30 w kierunku Serbii, przejazd przez Słowację, Węgry. Obiadokolacja, nocleg w Serbii.

DZIEŃ 2 – 6.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię, Macedonię. Następnie przejazd na Riwierę Olimpijską lub w okolice Thessalonik, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – 7.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Filipii – miasta założonego przez króla Filipa II Macedońskiego w IV w. p.n.e. Z tego miejsca Apostoł Paweł w 49 r. n.e. rozpoczął misję ewangelizacyjną po Europie. W Filipii wtrącono go do więzienia, ale również to w tym mieście odniósł sukces nawrócenia pierwszych chrześcijan. Podczas zwiedzania terenów archeologicznych zobaczymy m.in.: więzienie w którym przebywał św. Paweł; ruiny rzymskiego forum; teatr. Po zwiedzeniu Msza Święta nad rzeczką, w której Św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię.

Następnie przejazd do Thesalonik – miasta założonego przez króla Kassandrosa w IV w. p.n.e. Odwiedził je również w I w. n.e. św. Paweł – stąd napisał Listy do Tessaloniczan. Odwiedzimy Kościół Agia Sofia (Świętej Mądrości) – z którego przemawiał Apostoł Paweł; Plac Arystotelesa z jego posągiem; forum rzymskie; łuk Galeriusza; symbol Thesalonik – słynna Biała Wieża; zobaczymy pomnik Aleksandra Wielkiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – 8.06.2015 – Po śniadaniu przejazd do Litochoro – spacer w Olimpijskim Parku Narodowym Enipeas. Następnie przejazd do Doliny Tembi – odwiedzenie Kościółka Świętej Paraskewi – patronki osób niewidzących. Przejazd do Kalambaki – wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – 9.06.2015 – Po śniadaniu, we wczesnych godzinach rannych, wyjazd z hotelu i przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych i jednej z najstarszych wyroczni świata starożytnego. Msza Święta. Przejazd do Tolo – miejscowości położonej na Peloponezie nieopodal pierwszej stolicy Grecji – Nafplio. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – 10.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd do Aten – zwiedzanie A k r o p o l u ateńskiego. Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag – miejsce z którego Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza; Stadion Olimpijski z 1896 roku. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Po zwiedzeniu powrót do Tolo, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 – 11.06.2015 – Po śniadaniu przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej, zobaczymy m.in. grób rodzinny Arteuszy zwany „grobem Agamemnona” oraz maskę Agamemnona. Następnie przejazd do Epidauros – jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Następnie powrót do hotelu w Tolo – kolacja, nocleg.

Jezioro Zegrzyńskie - wypoczynek blisko Warszawy - wynajem łodzi motorowych Zegrze! Wypożyczalnia, wynajem skuterów wodnych Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610

DZIEŃ 8 – 12.06.2015 – Po śniadaniu przejazd do starożytnego Koryntu – miejsca, w którym dwukrotnie przebywał Apostoł Paweł, stąd napisał dwa Listy do Koryntian. Przejazd do Patry – po drodze odwiedzenie winiarni Achaja Claus z możliwością degustacji najstarszego greckiego wina Mavro Dafni. W godzinach popołudniowych przyjazd do Patry – miasta, w którym św. Andrzej zginął śmiercią męczeńską; odwiedzenie Kościoła Św. Andrzeja – w którym znajdują się relikwie świętego podarowane miastu przez papieża Pawła VI. Następnie przejazd do portu, zakwaterowanie na promie i rejs w kierunku Włoch.

DZIEŃ 9 – 13.06.2015 – Rejs promem (w kabinach 4 – osobowych) po morzu adriatyckim do Ankony. Po przypłynięciu do Ankony przejazd do Loretto oraz zwiedzenie Sanktuarium w Loretto. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – 14.06.2015 – Po śniadaniu odwiedzenie cmentarza z grobami polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej u podnóża Loretańskiej Bazyliki. Przejazd do Czech, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11 – 15.06.2015 – Po śniadaniu przejazd do Polski.

CENA: 890 ZŁ + 350 EURO

CENA OBEJMUJE :

 • 1 nocleg w Serbii, 1 nocleg w Czechach, 6 noclegów w Grecji i 1 nocleg w Italii – w hotelach klasy turystycznej (**/***)
 • wyżywienie wg programu
 • autokar klasy turystycznej
 • opiekę pilota przewodnika przez cały czas trwania imprezy
 • bilety promowe Grecja – Włochy
 • na statku kabiny AB4 – 4-osobowe
 • koszty autokaru na promie
 • ubezpieczenie KL i NW

 

CENA NIE OBEJMUJE :

 • wyżywienia na promie
 • kosztów biletów wstępów i lokalnych przewodników

 

UWAGA:

Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne oraz na lokalnych przewodników należy przewidzieć 65 €, osoby powyżej 65 roku życia 45€, młodzież 12-18 rok życia oraz studenci 20 €.

 

Wycieczki fakultatywne:

 • Wieczór grecki – 25 €, w cenie wspólna zabawa z tancerzami, którzy przedstawią nam pokaz regionalnych tańców z różnych regionów Grecji oraz słynne syrtaki Zorba przy regionalnych zakąskach typowo greckich oraz regionalnym winie bez ograniczeń.
 • Wieczorny rejs do Nafplio – 15 €, rejs do pierwszej stolicy Grecji po uzyskaniu niepodległości spod jarzma tureckiego. Spacer oraz czas wolny po jednym z najpiękniejszych greckich miast.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Kontakt:

Biuro Podróży RAJSKAGRECJA.PL

Częstochowa – Tel. +48 506 034 738

mail: biuro@rajskagrecja.pl   www.rajskagrecja.pl

Wpis do rejestru organizatorów turystyki Nr 352