9-dniowa wycieczka objazdowa po Grecji klasycznej

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski przejazd w kierunku Czech – zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

DZIEŃ 2 – wczesnym rankiem wyjazd do portu w Anconie – zaokrętowanie na prom o godz. 15.00 – rejs do Grecji. Nocleg w kabinie na statku.

DZIEŃ 3 – przyłynięcie go portu greckiego w Igumenitsy o godz. 9.00. Następnie przejazd do Kalambaki – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” (zwanych Meteorami), malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach, w górach Parnasu. Następnie przejazd do Aten, w godzinach wieczornych – zakwaterowanie w hotelu w Nea Makrii nieopodal Maratonu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Po zwiedzeniu objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro. Czas wolny na Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy. Powrót do hotelu. Po kolacji dla wszystkich chętnych wieczór grecki w tawernie znajdującej się w historycznej dzielnicy Aten – Plaka , która położona jest u stóp Akropolu.

Digital StillCamera

Meteory podróż mnicha

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Następnie przejazd do starożytnego Koryntu – spacer po świetnie zachowanej starożytnej agorze. Następnie przejazd do Epidavros – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Tolo – obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jażma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta.

DZIEŃ 7 – Po śniadaniu przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona – jednej z najstarszych cywilizacji świata jaką jest cywilizacja mykeńska. Następnie przejazd do Patry, zaokrętowanie na prom o godz. 16.00 i rejs w kierunku Italii – Ancony. Nocleg na statku.

DZIEŃ 8 – przypłynięcie do Ancony o godz. 14.00. Po wyokrętowaniu przejazd przez Austrię, Czechy kierunku Polski.

kanal-koryncki

Kanał Koryncki

DZIEŃ 9 – powrót do Polski – zakończenie imprezy.
Istnieje możliwość promu do Wenecji, wycieczka zostaje wydłużona o jeden dzień na statku.
W przypadku powrotu do Wenecji odwiedzimy 7 dnia winiarnię Achaja Claus. Dzień 8 spędzimy na statku. W 9 dniu przypłyniemy do Wenecji – możliwość spaceru po Wenecji. Imprezę zakończymy dnia 10.

ŚWIADCZENIA:

  • 4 noclegi na terenie Grecji
  • 1 nocleg w Czechach
  • 5 śniadań oraz 5 obiadokolacji
  • rejs statkiem Włochy – Grecja – Włochy – na statku kabiny 4-os AB4
  • opieka pilota po całej trasie
  • komfortowy autokar

TERMINY: Terminy ustalamy na życzenie klienta.

UWAGA:

Cena jest zależna od terminu oraz ilości osób czy grup. Przy każdej grupie na 15 płacących uczestników młodzieży dajemy 1 opiekuna bez dodatkowych opłat.
Podczas rezerwacji więcej niż jednej grupy zapewniamy opiekę polskojęzycznego rezydenta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

UWAGA:

  • Koszt biletów na całej trasie wynoszą około 56 €. Młodzież do 18 roku życia za bilety wstępów nie płaci, wyjątek stanowią klasztory w Meteorach – 2 € od klasztoru powyżej 12 roku życia.
  • Koszt wieczoru greckiego wynosi 25 €. W cenie jest bogaty program artystyczny z pokazem regionalnych tańców z napojami i owocami.
  • Koszt wieczoru greckiego w Tolo – 15 €.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZENIA ZMIAN W PROGRAMIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA SYTUACJI OD ORGANIZATORA NIEZALEŻNYCH. SZCZEGÓŁY USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z KIEROWNIKIEM GRUPY!

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie. Terminy ustalamy na życzenie klienta

„Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl