Czarnogóra 2023 – trzy wycieczki w cenie jednej!

Czarnogóra – Veliki Pijesak Hit! Obóz kolonie wczasy.
Czarnogóra / Riwiera / Ulcinj

Profil: Obozy i kolonie, Wakacje
Wyjazd: informacja w biurze
Powrót: informacja w biurze
Wyjazd z: informacja w biurze
Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie: 3 dziennie
Transport: autokar
Ilość dni: informacja w biurze
Numer oferty: WL/0033

Fertiggaragen aus Polen

Fertiggaragen sind Modelle, die sich bei bewussten Kunden ungebrochener Beliebtheit erfreuen. Sie gewährleisten volle Funktionalität sowie Nutzungskomfort über Jahre hinweg. Gleichzeitig sind sie eine optimale Wahl in Bezug auf die Kosten. Kaufen Sie Fertiggaragen, wenn Sie jahrelang Ruhe und Garantie für das sichere Abstellen Ihres Autos oder Motorrads oder für die sichere Aufbewahrung teurer Gartengeräte, Schreiner- und Malerwerkzeuge sowie Fahrräder haben möchten.

Dobra Voda – Veliki Pijesak to małe miasteczko w gminie Bar znajdujące się 13 km od centrum miasta Bar. Dobra Voda posiada piękną plażę Veliki Pijesak. Plaża ma kształt łuku o długości 600 m i pokryta jest drobnym żwirkiem i piaskiem. Dobra Voda jest znana ze wspaniałego klimatu. Tutaj miesza się powietrze wysokich gór znajdujących się tuz nad plażą i morza. Plaża Veliki Pijesak znana jest z bardzo malowniczego zachodu słońca. Na promenadzie wzdłuż plaży znajdziemy mnóstwo kawiarenek, restauracji i cukierni, w których można spróbować lokalnych specjałów, szczególnie dań rybnych i słodyczy.

Terminy:

Ilość dni. Cena. +70euro. zamiast 2450zł/os płacisz w promocji tylko 1930zł/os
26.06.-06.07.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro
04.07.-14.07.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro
12.07.-22.07.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro
20.07.-30.07.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro
28.07.-07.08.2023r 11dni. – 1930zł/os. +70euro
05.08.-15.08.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro
08.08.-17.08.2023r. 11dni. – 1930zł/os. +70euro

Uwaga: Grupy zorganizowane, sportowe (wynajęcie basenu, hali itd.) oraz te, które jadą z innych miast (niebędących na trasie autokaru MAMUNO) lub mają zwiększoną ilość wychowawców mają naliczaną dopłatę indywidualnie wg. zamówienia.

Informacje ogólne:
Kierunek: Czarnogóra, Veliki Pijesak.
Zakwaterowanie: Pensjonaty 300m od morza 🙂
Wyżywienie: 3 x dziennie.!!!,
Transport – autokar
Cena: promocja!!!.

LATO 2023r. – gwarancja pewnego miejsca = wpłata 30% wartości wyjazdu przy zapisie.
Cała wpłata – 30 dni przed wyjazdem.

Wyjazd:

7:15 Radomsko Stacja Moya – w zależności od trasy autokaru.
Główny przystanek: zbiórka 08:10 Klub Politechnik – Częstochowa.
9:30 Czeladź M1 – stacja BP przy hotelu Szafran.

Cena zawiera:

Wyżywienie:

– 3 x dziennie
– opieka pedagogiczna
– woda do posiłków bezpłatnie

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)

– Turystyczny Fundusz Pomocy – przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 (TFP)
– opłaty drogowe, parkingi,
– atrakcyjny program rekreacyjno sportowy z nagrodami.
– opłatę klimatyczną

– ubezpieczenie od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków podczas całego pobytu 25000 euro
– opieka ratownika Wopr podczas kąpieli na plaży

– wycieczka autokarowa Ulciń

– wycieczka autokarowa BAR

70 euro obowiązkowa wycieczka Bar, Ulicin , Budva, taksa klimatyczna, opłata lokalna.

Ulciń

Ulciń jest miastem znajdującym się na samym południu Czarnogóry, blisko granicy z Albanią. Wybrzeże Ulcinia ma długość 30 km, z tego 20 km stanowią plaże. Wielka plaża ma długość 13 km, jest dosyć szeroka i pokryta drobnym piaskiem o leczniczych właśćiwościach.

W Ulciniu panuje klimat Medyteranu, z bardzo dużą ilością ciepłych, słonecznych dni w ciągu roku (2700 h ). Ulciń jest jednym z najstarszych miast na Adriatyku, przypuszcza się, że powstał już IV wieku starej ery. W tym miejscu przez wieki przeplatały się kultury Orientu i Zachodu, o czym swiadczą zabytki Starego miasta.

Bar

Miasto Bar znajduje się na południu Czarnogóry. Bar grańiczy się z miastem Ulciń (24 km od centrum Baru), a na północy z miastem Budwa ( 40 km od centrum Baru) które jest znanym miastem turystycznym. Od stolicy Czarnogóry (Podgorica) Bar jest oddalony 45 km. Przez Bar prowadzi magistrala, która łączy Chorwacię z Albanią, również istnieje połączenie kolejowe Bar-Belgrad (Serbia).

Bar jest miastem portowym i ma połączenia z większymi portami na morzu Sródziemnym (głównie Wlochy, linia Bar-Bari). W Podgoricy (45 km od centrum Baru) i Tiwcie (70 km od centrum Baru) znajdują sie międzynarodowe lotniska. Barskie wybrzeże ma długość 46 km i posiada 20 pięknych plaż o róznych granulaciach piasku. W odległosci 3 do 5 km od morza znajdują sie góry, z których najwyższy szczyt Rumija ma 1593 m npm.

Klimat w Barze jest medyterański z łagodną zimą i bardzo ciepłym latem. Przeciętnie rocznie w Barze jest 270 dni słonecznych i przez to liczy się, że jest jednym z najbardziej słonecznych miast Europy. Najcieplejszy miesiąc jest czerwiec, kiedy przeciętna temperatura morza wynosi 23.2 °C. W morzu można się kąpać 6 miesięcy w ciągu roku, czyli od połowy kwietnia do połowy października. Woda w Adriatyku jest bardzo czysta (przeciętnie 38.3 m) z dużą zawartością soli, do 38‰. Adriatyk jest spokojnym morzem ponieważ 75 % wszystkich fal ma wysokość do 0.5 m.

Budva

Współczesna nazwa miasta wywodzi się z greckiego słowa „Bouthoe” które pochodzi się ponoć od słowa „boutos” oznaczającego oregano. Według innej wersji takie imię nosiła krowa, którą przyciągnęła wóz Kadmosa i jego żony Harmonii do kraju Ilirów.

Tradycja wiąże początki miasta z postacią mitycznego założyciela Teb Kadmosa. Nie mogąc poradzić sobie z rządami nad greckim polis heros wyruszył na północ i według Apollodorosa z Aten został królem Illirów. Wzmianka o mieście znajduje się w starożytnym dokumencie „Periplus Pseudo-Scylaxa” (4 w. p.n.e.), gdzie mówi się również o znajdujących się w pobliżu „kamieniach” oraz sanktuarium Kadmosa i Harmonii. W VI wieku naszej ery.

Fakutatywnie: Fish piknic ok. 30 eur

Rejs statkiem po Morzu Adriatyckim połączony z poczęstunkiem i plażowaniem w lagunie dostępnej tylko od morza, którą docenił właściciel drużyny Menchester United R. Abramović budując w pobliżu prywatną villę.

W czasie rejsu i plażowania rozbrzmiewa czarnogórska muzyka a obsługa częstuje lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, które są dostępne bez ograniczeń w czasie całej wyprawy i pobytu w lagunie.

Kapitan prezentuje podwodny świat Adriatyku. Śmiałkowie mogą spróbować świeżo złowionych małż, a dla wszystkich uczestników obsługa przygotowuje iście królewski posiłek. Składają się na niego: grillowany na miejscu filet rybny w zalewie z oliwy z oliwek ziół i cytryny, świeże pomidory, ogórki, sałatki, owoce, napoje. Po takim posiłku można skorzystać z kąpieli i nurkowania.

Uwaga: wczasowicze wyżywienie HB, lub dopłata 100zł/os. do 3 posiłków dziennie. Uczestnicy muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Taksa klimatyczna wliczona w cene.

Wiek uczestników: 12-19 lat
W programie: plażowanie, kąpiele w morzu, gry sportowe, spacery, wycieczki, dyskoteki.

Trasa przejazdu: Od uczestników obozu wymagany jest ważny paszport lub dowód osobisty.

Ważne: W przypadku wyrządzenia jakiejkolwiek szkody uczestnik ponosi odpowiedzialność za zwrot pełnych kosztów naprawy lub wymiany sprzętu. Doba hotelowa zaczyna się ok. godz. 15 30, a kończy ok. godz. 10:00. Podczas oczekiwania na zakwaterowanie oraz po wykwaterowaniu w ostatnim dniu pobytu uczestnicy składają bagaże we wskazanym przez opiekunów miejscu.

Plaża – ok. 250 m od morza i plaży Veliki Pijesak. Plaża jest zagospodarowana i wyposażona w prysznice, obiekty w których wynajmuje się sprzęt wodny i plażowy (rowerki wodne, kajaki, skutery wodne).

Willa Veliki Pijesak posiadają od 20 do 30 apartamentów. W willi znajduje się wielki taras z ławkami i stołami do zebrań integracyjnych, dostępny jest również bezpłatny kącik komputerowy z Internetem. Młodzież może korzystać ze stołu do ping-ponga oraz piłkarzyków.

Pokoje -3,4,5 os, łazienkę, balkon oraz wyposażony jest w aneks kuchenny, klimatyzację, TV satelitarną, Internet WiFi.

Wyżywienie 3 x dziennie, podawane w restauracji w willi Bito. Śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje serwowane. W trakcie posiłków podawana jest woda.

Mamuno@onet.pl, Tel. 34 324 44 43,  34 322 72 22, +48 690 363 923, +48 502 925 922