Wycieczki szkolne i studenckie po Grecji śladami mitów greckich

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski przejazd w kierunku Serbii – zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – wczesnym rankiem przejazd do Grecji. Po przekroczeniu granicy możliwość odwiedzenia Thessalonik – Biała Wieża, Plac Aristotelesa – (jeżeli czas przejazdu na to pozwoli). Zakwaterowanie w hotelu na riwierze olimpijskiej, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do miejscowości Litochoro – górskie miasteczko u podnóża mitycznego masywu górskiego „Olimp” – spacer wąwozem w Olimpijskim Parku Narodowym. Następie przejazd do Kalambaki – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” (zwanych Meteorami), malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach w górach Parnasu, poświęcone Bogu Apollinowi. Następnie przejazd do Aten, w godzinach wieczornych – zakwaterowanie w hotelu w Nea Makrii nieopodal Maratonu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Po zwiedzeniu objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro. Czas wolny na Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy. Po zwiedzeni przejazd do hotelu na Peloponezie do miejscowości Tolo. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim, oddzielającego Peloponez od lądu przekopanego w 1894 roku w pobliżu mitycznego króla Syzyfa na Akrokoryncie oraz najstarszej części Koryntu ze świątynią Boga Apolla. Kolacja, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd do Epidavros – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium Boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Galatas – przeprawa na przepiękną wyspę zatoki sarońskiej – Poros. Spacer przez urokliwe zakątki wyspy, nad którą góruje świątynia poświęcona Bogu Posejdonowi, w której utworzono pierwszy port Grecji po odzyskaniu niepodległości. Powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta.

www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl