Grecja śladami św. Apostoła Pawła termin 5-15.06.2015

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc starożytnej Grecji naznaczonej historią, przemawiającą do każdego swoim dostojeństwem, pięknem i ogromną spuścizną przeszłości, pełne mitów i tajemnic. Należy pamiętać, że Grecja to nie tylko starożytność. To również kraj o głębokiej, sięgającej początków naszej ery tradycji chrześcijańskiej. To kraj, który odwiedził jako pierwszy podczas swej podróży do Europy Apostoł Paweł . Proponujemy Państwu podróż szlakiem świętego Pawła, aby przeżyć jeden z najciekawszych epizodów historii Grecji i Europy z początków chrześcijaństwa.

Program:

DZIEŃ 1 – 5.06.2015 – Wyjazd z Polski o godz. 5:30 w kierunku Serbii, przejazd przez Słowację, Węgry. Obiadokolacja, nocleg w Serbii.

DZIEŃ 2 – 6.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię, Macedonię. Następnie przejazd na Riwierę Olimpijską lub w okolice Thessalonik, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – 7.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Filipii – miasta założonego przez króla Filipa II Macedońskiego w IV w. p.n.e. Z tego miejsca Apostoł Paweł w 49 r. n.e. rozpoczął misję ewangelizacyjną po Europie. W Filipii wtrącono go do więzienia, ale również to w tym mieście odniósł sukces nawrócenia pierwszych chrześcijan. Podczas zwiedzania terenów archeologicznych zobaczymy m.in.: więzienie w którym przebywał św. Paweł; ruiny rzymskiego forum; teatr. Po zwiedzeniu Msza Święta nad rzeczką, w której Św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię.

Następnie przejazd do Thesalonik – miasta założonego przez króla Kassandrosa w IV w. p.n.e. Odwiedził je również w I w. n.e. św. Paweł – stąd napisał Listy do Tessaloniczan. Odwiedzimy Kościół Agia Sofia (Świętej Mądrości) – z którego przemawiał Apostoł Paweł; Plac Arystotelesa z jego posągiem; forum rzymskie; łuk Galeriusza; symbol Thesalonik – słynna Biała Wieża; zobaczymy pomnik Aleksandra Wielkiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – 8.06.2015 – Po śniadaniu przejazd do Litochoro – spacer w Olimpijskim Parku Narodowym Enipeas. Następnie przejazd do Doliny Tembi – odwiedzenie Kościółka Świętej Paraskewi – patronki osób niewidzących. Przejazd do Kalambaki – wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – 9.06.2015 – Po śniadaniu, we wczesnych godzinach rannych, wyjazd z hotelu i przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych i jednej z najstarszych wyroczni świata starożytnego. Msza Święta. Przejazd do Tolo – miejscowości położonej na Peloponezie nieopodal pierwszej stolicy Grecji – Nafplio. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – 10.06.2015 – Po śniadaniu wyjazd do Aten – zwiedzanie A k r o p o l u ateńskiego. Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag – miejsce z którego Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza; Stadion Olimpijski z 1896 roku. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Po zwiedzeniu powrót do Tolo, obiadokolacja, nocleg.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Kontakt:

Biuro Podróży RAJSKAGRECJA.PL

Częstochowa – Tel. +48 506 034 738

mail: biuro@rajskagrecja.pl   www.rajskagrecja.pl

Wpis do rejestru organizatorów turystyki Nr 352