Bułgaria informacje turystyczne

Bułgaria leży w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego, nad Morzem Czarnym. Jej powierzchnia to 110,9 tys. km kw. Kraj zamieszkuje ok. 9 mln mieszkańców. Najwyższy szczyt kraju, Musała ma 2925 m n. p.m. Klimat Bułgarii jest umiarkowanie ciepły, suchy, nad morzem podzwrotnikowy.
Naturalną szatę roślinną kraju stanowią lasy dębowo-bukowe pokrywające 35% powierzchni, w górach lasy bukowo-jodłowe, świerkowe oraz kosodrzewina i hale. Bułgaria to państwo bardzo dobrze znane polskim turystom. Przez wiele lat był to jeden z najczęściej odwiedzanych kierunków. Moda na Bułgarię trwa, choć do lat świetności jest jeszcze daleko. Tym niemniej kraj ten ma czym przyciągnąć turystów. Najlepszy dowód, że corocznie przyjeżdża ich tu ponad 8 mln.

Głównym regionem turystycznym jest wybrzeże Morza Czarnego, gdzie najbardziej popularne miejsca wypoczynkowe to właśnie Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Słoneczny Brzeg to typowa miejscowość letniskowa powstała wyłącznie w celach turystycznych, której największym atutem jest świetnie utrzymana plaża, licząca ok. 8 km długości i do 100 m szerokości. Na terenie miasta rozsianych jest ponad 100 hoteli z blisko 30 tys. miejsc noclegowych oraz kilkaset kawiarni, restauracji, barów i sklepów. Większość z tych obiektów kryje się w ocienionych parkach, toteż Słoneczny Brzeg nie sprawia wrażenia tak zatłoczonego, jak inne nadmorskie kurorty. Sprzyja to przede wszystkim turystyce rodzinnej. Długie, szerokie, piaszczyste i łagodnie opadające ku morzu plaże to prawdziwy raj dla dzieci.

Strefa czasowa. Czas polski + 1 godzina.

Transfer. Samolot ląduje na lotnisku Sarafowo w Burgas. Do Słonecznego Brzegu 40 km.

Język. Bułgarski, rosyjski, angielski, niemiecki.

Kąpieliska. 9-kilometrowej długości, szeroka i piaszczysta plaża z drobnoziarnistym piaskiem.

Sport. Nurkowanie, narty wodne, parasailing, piłka nożna, tenis ziemny, siatkówka plażowa, itp.